Aile temalı dizi ve sinemalara takviye

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Cem Uraldı, yaptığı açıklamada, tüm toplumlarda olduğu üzere Türk toplumunda da ailenin manasının büyük olduğunu vurguladı. Ailenin toplumun kültürel pahalarını, kodlarını bir sonraki jenerasyona en yeterli ulaştıran merkez olduğunu söz eden Uraldı, “Biz de bakanlık olarak kültürel kıymetlerimizi, bir sonraki jenerasyona ulaştıracak sağlıklı bir yer olarak görüyoruz” dedi.

Ailenin ehemmiyetinin altını çizen projelere takviye verilecek

AA’da yer alan habere nazaran, kovid-19 global salgının aile yapısı üzerindeki tesirine ait çok sayıda çalışma yapıldığını kaydeden Uraldı, aile yapısı hangi durumdaysa, salgının onu kuvvetlendirecek bir tesiri olduğunu belirlediklerini anlattı.

Uraldı, buna ait tespitler konusunda şunları kaydetti:

“Araştırma sonuçlarına nazaran, şayet ailede salgın öncesinde önemli sorunlar varsa pandemi devri bu sorunları biraz daha besbelli hale getirdi. Sağlıklı, birbirine sarılan, güçlü bağları olan ailelerde ise salgın sürecinde bu bağların daha da kuvvetlendiği tespit edildi.”

Toplumsal farkındalık

“Toplumsal farkındalığı üste çekecek, aile kurumunu toplumda hak ettiği yere taşıyacak her türlü enstrümanı kullanmak gerekiyor. Medya da bunun için kıymetli mecralardan biri. Toplumsal farkındalığı oluşturan en kıymetli mecra da medya. Bu nedenle, ailenin değerinin altını çizen projeler kapsamında senaryo, dizi ve sinemalara, bakanlık olarak her türlü bilimsel ve teknik dayanağı vermeye hazırız.”