6 ay evvel kaybolan bayan bahçeye gömülü halde bulundu

Remziye Apaydın

Elazığ’da ailesinin hakkında 6 ay evvel kayıp ihbarında bulunduğu bayanın öldürülerek gömüldüğü ortaya çıktı.

Kasım ayından beri haber alınamayan ve ailesinin kayıp müracaatında bulunduğu 3 çocuk annesi Remziye Apaydın ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında emniyet ve jandarma tarafından özel grup oluşturuldu.

Yapılan teknik takiple Apaydın’ın kaybolmadan evvel Karakoçan ilçesinde yaşayan Nihat Cav’ın aracına bindiği güvenlik kameraları imgelerinden tespit edildi. Apaydın’ın telefonunun HTS kayıtlarını inceleyen grup, Nihat Cav ile sık sık görüştüğünü belirledi.

Takımlar, ayrıyeten Apaydın’ın kaybolmadan evvel Kovancılar ilçesinde bulunan meskeninin ve ziynet eşyalarının satıldığını tespit etti. Soruşturmayı derinleştiren grup, Nihat Cav’ı takibe alarak birçok kişinin bilgisine başvurdu. 6 aylık çalışma sonunda Nihat Cav ve başka şüpheliler gözaltına alındı.

Nihat Cav

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Nihat Cav, sözünde Apaydın’ı öldürdüğünü ve Karakoçan ilçesine bağlı Yenice köyünde bulunan kendisine ilişkin bahçeye gömdüğünü itiraf etti.

Kadavra köpekleri ile yapılan birinci aramada Apaydın’ın cesedi bulunamayınca Nihat Cav, güvenlik tedbirleri altında olay yerine götürülerek yer tespiti yapıldı. Yapılan hafriyatta Apaydın’ın cesedi naylon poşetlere sarılı bir formda 1,5 metre derinlikte bulundu. Apaydın’ın cenazesi otopsi için Elazığ’a götürüldü.

Yapılan incelemede Nihat Cav’ın piyasaya yüklü ölçüde borcu olduğu belirlendi. Nihat Cav ve gözaltına alınan başka şüphelilerin jandarmadaki süreçleri devam ediyor.